jazz7

BISS C.I.B. NordUch DKUch NV-08 NordV-11 SE (POLAR)CH NVV-13-14 NordVV-14 SE VV-14 Trap Line Jaunty Jazz WTD WTDA

Foto: Eirin Helland Pedersen

 

Jazz har tre kull med totalt 19 valper.

 

Jazz er norsk, svensk, finsk, dansk, nordisk og internasjonal utstillingschampion. Hun er også Norsk Vinner 2008 og nordisk vinner 2011, samt norsk veteranvinner 2013.

 

Jazz har godkjent draghundprov og distansetest i Sverige. Hun er svensk klubbmester 2008 og har to trekkhundcert.

I tillegg er hun klubbmester 2009 i NAMK.

Jazz er også svensk polarhundschampion, noe som tilsvarer det norske trekkhundchampionatet.

Godkjent WTD #1168 - USA

Godkjent WTDA #49

 

Utstilling

100905 SPHK Västra, valp 4 – 6 mnd, dommer Gunilla Sandberg BIM

151005 NP, avd. Midt-Norge, valp 4 – 6 mnd, dommer Eivind Mjærum BIR BIS2

210106 Sandefjord hundeklubb, dommer Harald Aune 1JK 1JKK HP

190306 NBSK, dommer Christen Lang 1JK 1JKK 1AUKK 1VK Cert, 1BTK BIM

290406 NP, dommer Terje Lindstrøm 1JK 1JKK HP 5VK

041106 SPHK Malamutespecialen,

dommer Kerstin Einarsson 1AUK 1AUKK CK 4BTK

020607 NKK Drammen, dommer Eivind Mjærum 2KVAL

120807 NKK Bjerke, dommer Karsten Grønås

1KVAL 1KONT CK CERT 1BTK CACIB BIM

080907 SPHK Simmatorp, dommer Jesper Anderson 1AK 2VK CK 3BTK

071007 NKK Kongsvinger, dommer Olav Hedne

1KVAL 1KONK CK CERT 1BTK CACIB BIR NORSK UTSTILLINGSCHAMPION 3BIG

031107 NAMK, uoffisiell, dommer Marianne Lund 1CHK CK 1BTK BIR

040108 SKK My Dog, dommer Leif-Herman Wilberg

1AK CK 1BTK CERT CACIB BIR

190408 Finsk Alaskan Malamuteklubb,

dommer Barbara Ann Brooks 1AK 1VK CERT BIR BIS FINSK UTSTILLINGSCHAMPION

 

200408 Finsk kennel klubb, Jyväskylä, dommer Tamas Jakkel Unkari 1CHK CK CACIB BIM

211108 NKK Vikingskipet, dommer Patti Widick Neale 1CHK CK 1BTK CACIB BIR –

NORSK VINNER 2008

241009 NAMK, dommer Mona Selback, 1CK 1CHK CK 1BTK BIM

281109 NKK Lillestrøm, dommer Per Svarstad, 1CK 1CHK CK 2BTK Res. Cacib

1809 - 190910 French Specialty show 2010, dommer Ms. Robin Hug, USA, Excellent, nr. 1 åpen klasse, reserve cert, 2BTK

020711 NKK Trondheim, dommer Ewa Ekstam, EXC 1CHK CK CACIB 1BTK BIR

300711 DKK Vejen, Danmark, dommer Svend Erik Løvenkjær, EXC CK 2VK CERT 2BTK DANSK UTSTILLINGSCHAMPION

310711 DKK Vejen, Danmark, dommer Anne Indergaard, EXC CK 2VK 2BTK Res. Cacib

200811 NKK Bjerke, dommer Saija Juutilainen, EXC CK 1CHK 1BTK CACIB BIR

221011 NAMK, dommer Eli Marie Klepp, EXC CK 1CHK 3BTK

271111 NKK Dogs4All, dommer Robert Sellevik, EXC 2CHK CK 3BTK

101211 SKK Stora Stockholm, dommer Rafael Malo Alcrudo, EXC CK 1CHK 1BTK CACIB BIR, Nordisk Vinner 2011

161113 NKK Dogs4All, dommer Henrik Søeborg, EXC CK 1VETK 3BTK NORSK VETERANVINNER 2013

110514 Kampioenschapsclubmatch i Nederland, dommer Shilon Bedford, EXC 1VETK BIR Veteran BIS veteran

280514 SPHK Ånnaboda, dommer Arvid Göranson, EXC 1VET CK, BIR veteran, BIS2

050714 NKK Trondheim, dommer Britt Nyberg, 1VETK CK 1BTK BIM og BIR veteran

160814 NKK Bjerke, dommer Arne Foss, 1VETK CK 4BTK og BIR veteran

251014 NAMK, dommer Karsten Grønås, EXC CK 1VTK BIR VETERAN

141114 Norsk vinner, dommer Christen Lang, EXC CK 1VTK BIM veteran, NORSK VETERANVINNER

161114 Nordisk vinner, dommer Michael Leonard, EXC CK 1VTK BIM veteran, NORDISK VETERANVINNER

141214 Stora Stockholm, dommer Per Svarberg, EXC CK 1VTK 3BTK, BIM veteran, SVENSK VETERANVINNER

 

 

Løpsresultater

2007

Hallingen, 6-spann slede, nr. 1 med tiden 4.19.10

 

2008

NAMK, 50km, 6-spann, nr. 2 i klassen med tiden 4.10.51, trekkhundcert

SPHK, svensk klubbmester, 2 x 30 km, med tiden 4.46.00. Godkjent draghundprov

 

2009

NP Klubbmesterskap 2009, 20 km, nr. 1 i åpen klasse med tiden 1.11.50, trekkhundcert

NAMK løpet 2009, 2 x 70 km, nr. 1 i åpen klasse med tiden 12.31.00

Malamute veckan's D test, 100 km, nr. 2 av 10 startende med tiden 10.07.05. Godkjent distansetest.

NAMK klubbmesterskap 2009, 30 km, nr. 1 i åpen klasse med tiden 2.18.18. Klubbmester

 

2010

Polarhundsmästerskapet i Särna, 2 x 15 km, nr. 1 i 8-spann klassen med tiden 2.12.10

 

2011

SHAM draget, 10 km, nr. 4 med tiden 1.17.00

NAMK klubbmesterskap, 22 km, nr. 1 i åpen klasse med tiden 1.38.06, klubbmester

 

2013

Snöträffen i Nornäs. 10 km, nr. 1 med tiden 47,59. Bestått enspanntest. SVENSK POLARHUNDSCHAMPION

Vildmarksracet, 68 km på tiden 5.56.28

Västras vinterrace, 2 x 10 km, nr. 2 i klassen med tiden 1.24.27

 

2014

Nornäsdraget, 30 km, nr. 5 i klassen på tiden 4.02,36

Nornäsdraget, 10 km, nr. 4 i klassen med tiden 1.10,40

 

2015

Dørstokkmila, 21 km. nr. 1 i klassen med tiden 2.05.27

Västras vinterrace, DP60, nr. 4 i klassen med tiden 7.03.14

Vildmarksdraget, DP60, nr.. 2 med tiden 7.02.20

 

Vognløp

020907 NAMK Tyinholmen, nr. 1 i åpen klasse