N SEUch NV-99 NTch Trap Line Avalanche Dakota WTD

05.11.1997 - 19.04.2010

 

 

Dakota har 3 kull med totalt 21 avkom.dakota portrett

 

Dakota er norsk og svensk utstillingschampion og norsk vinner i 1999.

 

Dakota har godkjent trekkhundtest. Enspanntesten ble godkjent 180303. Distansetesten ble godkjent på P-løpet 2001.

 

Dakota ble trekkhundchampion i 2003.

Godkjent WTD - USA

 

 

Årets hund

I 2001 ble Dakota nr. 4.

I 2002 ble Dakota nr. 4.

I 2003 ble Dakota nr. 5.

I 2004 ble Dakota nr. 7.

 

Utstillingsresultater

020598 Eidsvoll Hundeklubb, valp 4 – 6 mnd, dommer Tina Permo BIR

230598 NP, valp 6 – 9 mnd, dommer Nils-Arne Törnlöv 2BTK

Valp 6 – 9 mnd, dommer Leif Lehmann Jørgensen BIM

200698 NP avd. Rogalan, valp 6 – 9 mnd, dommer Robert Sellevik BIR BIS

150898 NKK Bjerke, dommer Curt Bökefors 1JK 2JKK

170499 NP, dommer Robert Sellevik 1AUK 3AUKK

130599 SPHK, domme Ralf Campbell 1AUK 1AUKK HP

050699 NKK Drammen, dommer Mona K Selbach 1AUK 1AUKK HP Cert, 3BTK

260999 Norsk Berner Sennenhundklubb, dommer Tore Edmund 1AUK 1AUKK HP 1VK

091099 NKK Fredrikstad, dommer Leif Lehmann Jørgensen 1AUK 1AUKK HP 1VK Cert 1BTK BIM

201199 NKK Hamar, dommer Olav Hedne 1AK 1VK Cert 1BTK, Cacib BIM

CHAMPION!! NORSK VINNER

090900 SPHK, dommer Tina Permo 1AK CK 2BTK

071000 NKK Fredrikstad, dommer Olav Hedne CK 1CHK 1BTK Cacib BIR

141000 NP avd. Midt-Norge, dommer Karsten Grønås CK 1CHK 1BTK BIM

251100 NKK Hamar, dommer Rodi Hübenthal ?

120501, NP, dommer Britt M. Outcherlony CK 1CHK 1BTK BIM

240501 SPHK, dommer Göran Hallberger 1AK 1VK CK Cert, 1BTK BIM

SVENSK CHAMPION!!!

241101 NKK Hamar, dommer Paul Stanton CK 2CHK 4BTK

040502 NP, dommer Christen Lang CK 3CHK 4BTK

051002 NKK Fredrikstad, dommer Brenda Banbury CK 1 CHK 1BT Cacib, BIM

030503 NP, dommer Harald Aune CK 2CHK 2BTK

010504 NP, dommer Anna Törnlöv CK 3CHK 4BTK

290406 NP, dommer Terje Lindstrøm 1AK CK 1VETK 2BTK

180606 NKK Drammen, dommer Harald Aune 1AK CK 1VETK 2BTK

031107 NAMK, uoffisiell, dommer Marianne Lund 1VTK CK

 

251008 NAMK, dommer Robert Valseth Sellevik, 1VET 1VETK HP BIM VETERAN

 

 

Løpsresultater

2000

Vikerfjell-løpet, 4 spann slede, nr. 6 med tiden 1.07.18

 

2001

Klubbmesterskapet, 6 spann slede, nr. 2 med tiden 1.40.27

P-løpet, 6 spann slede, nr. 4 med tiden 10.12.00

 

2002

Vikerfjell-løpt, 4 spann slede, nr. 3 med tiden 1.02.54

Fraktløpet, enspann, nr. 4 med tiden 3.09.27, trekkhundcert

Rørosløpet, 6 spann slede, nr. 15 med tiden 6.47.39

P-løpet, 6 spann slede, nr. 2

 

2003

Klubbmesterskapet, 6 spann slede, nr. 5 med tiden 1.36.26

Rørosløpet, 6 spann slede, nr. 1 med tiden 5.45.11, trekkhundcert

P-løpet, 6 spann slede, nr. 1 med tiden 8.06.32, trekkhundcert

Polardistans 300 km, 6 spann slede, nr. 2

Fraktløpet, 2 spann nordisk, nr. 1 med tiden 2.52.20, trekkhundcert

 

Dakota ble trekkhundchampion denne sesongen.

 

2004

Klubbmesterskapet, 6 spann slede, nr. 3 med tiden 1.50.21

EM for polarhunder, 6 spann slede, nr. 10

P-løpet, 6 spann slede, nr. 8 med tiden 9.43.08

Polardistans 300 km, 6 spann slede, nr. 2

 

2005

Klubbmesterskapet, åpen klasse (8 spann), nr. 4 med tiden 1.30.42

 

2006

Klubbmesterskapet, åpen klasse (8 spann), nr. 2 med tiden 1.15.33

Klubbmesterskapet for Alaskan Malamute i Sverige, nr. 2. Godkjent polarhundprov C.

P-løpet, 100 km, 8-spann slede, nr. 3 med tiden 10.17.58

 

2007

Hallingen, 6-spann slede, nr. 1 med tiden 4.19.10

Polardistans 150 km, 8-spann slede, nr. 1 med tiden 20.03.00

 

Vognløp

020907 NAMK Tyinholmen, nr. 1 i åpen klasse